"Puutepunkt" 19. oktoobril

Selle sügise esimeses saates rääkis Tartus elav puudega lapse ema, et tema meelest ei takista erivajadustega lapse kasvatamine elada perel täisväärtuslikku ja õnnelikku elu. Mida arvab asjast puudega last kasvatav maapere?

12-aastane sügava liitpuudega Annaliisa elab koos ema-isaga vallakeskusest kolme ja maakonnakeskusest pea 40 kilomeetri kaugusel. Annaliisa on hooldustaseme koduõppel ning tema ema Anne lapse eest hoolitsemisega ööpäev läbi rakkes.

 

Saade on ETV eetris 19. oktoobril kell 11.45. Kordus 23. oktoobril kell 11.20 (ETV2) ja 25. oktoobril kell 9.00 (subtiitritega, ETV).


 

“Puutepunkti” toimetuse liikmed on saatejuht Kaidor Kahar, toimetaja Anne Lill, režissöör Olga Käo, kaameramees Peeter Tungal, monteerija Marko Piirsoo ja produtsent Tiina Kangro. Lisaks hulk kaasautoreid ning tehnilisi abimehi- ja naisi.

Saadet toodab Haridusmeedia.

Ajakirja Puutepunktid kirjastab MTÜ Puutepunktid koostöös Haridusmeediaga. Peatoimetaja ja projektijuht on Tiina Kangro.Eesti Hooldajate Liit

Eestis on mitusada tuhat inimest, kes oma kodus või tööpostil puutuvad igapäevaselt kokku hooldust ja abi vajavate inimestega, tunnetavad omal nahal meie sotsiaalsüsteemi puudusi ning oskaksid kaasa rääkida asjade muutmise juures. On aeg teha oma hääl kuuldavaks ja pakkuda riigile abi – aga ka nõuda, et meie mõtteid kuulataks ja ettepanekuid arvestataks.

“Puutepunkti” taga oleva üle-eestilise koostöövõrgustiku esindajad on otsustanud luua Eesti Hooldajate Liidu (EHOL), et partneri ja survegrupina aidata riigil arendada erivajadustega inimeste ja nende hooldajate olukorda puudutavaid valdkondi edaspidi asjatundlikumalt ning järjepidevusega. Oodata ei ole enam aega. Kogu Eesti tulevik sõltub sellest, mis tasemel töötab meie sotsiaalsüsteem, meie riik tervikuna.

Tule liidu toetajaliikmeks siin

 

Liitu meiega Facebookis

 


Loe saadete kohta siit

Loe ajakirja kohta siit

 

Ajakirja tellimine


Toeta ajakirja:

a/a 221053907379

MTÜ Puutepunktid