"Puutepunkt" 14. septembril

Üks Heli poegadest sai paariaastaselt ränga ajukahjustuse ning on selle tagajärjel lamaja ja kõnetu. Heli teise poja elu lõpetas kurjategija käsi. „Kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks,” leiab Heli ning ta ongi tugev. Kevadel kirjutasid Heli Madissonist kõik ajalehed, sest naine otsustas käia läbi kohtutee ja tõestada, et kohalikul omavalitsusel tuleb ka kodusele ja üksnes hooldajatoetusest elatuvale eestkostjale maksta toimetulekutoetust. Mais sai Heli kohtusaaga riigikohtust märgilise lahendi.

Saates ei räägi Heli siiski mitte niivõrd sellest kohtuloost, vaid oma igapäevaelust suure abivajadusega poja hooldajana.

 

Saade on ETV eetris 14. septembril kell 11.45. Kordus 18. septembril kell 10.05 (ETV2) ja 20. septembril kell 9.00 (subtiitritega, ETV).


 

“Puutepunkti” toimetuse liikmed on saatejuht Kaidor Kahar, toimetaja Anne Lill, režissöör Olga Käo, kaameramees Peeter Tungal, monteerija Marko Piirsoo ja produtsent Tiina Kangro. Lisaks hulk kaasautoreid ning tehnilisi abimehi- ja naisi.

Saadet toodab Haridusmeedia.

Ajakirja Puutepunktid kirjastab MTÜ Puutepunktid koostöös Haridusmeediaga. Peatoimetaja ja projektijuht on Tiina Kangro.Eesti Hooldajate Liit

Eestis on mitusada tuhat inimest, kes oma kodus või tööpostil puutuvad igapäevaselt kokku hooldust ja abi vajavate inimestega, tunnetavad omal nahal meie sotsiaalsüsteemi puudusi ning oskaksid kaasa rääkida asjade muutmise juures. On aeg teha oma hääl kuuldavaks ja pakkuda riigile abi – aga ka nõuda, et meie mõtteid kuulataks ja ettepanekuid arvestataks.

“Puutepunkti” taga oleva üle-eestilise koostöövõrgustiku esindajad on otsustanud luua Eesti Hooldajate Liidu (EHOL), et partneri ja survegrupina aidata riigil arendada erivajadustega inimeste ja nende hooldajate olukorda puudutavaid valdkondi edaspidi asjatundlikumalt ning järjepidevusega. Oodata ei ole enam aega. Kogu Eesti tulevik sõltub sellest, mis tasemel töötab meie sotsiaalsüsteem, meie riik tervikuna.

Tule liidu toetajaliikmeks siin

 

Liitu meiega Facebookis

 


Loe saadete kohta siit

Loe ajakirja kohta siit

 

Ajakirja tellimine


Toeta ajakirja:

a/a 221053907379

MTÜ Puutepunktid